Начало

Девет златни медала за созополските гребци

• ПДФ
  • Печат

С девет златни медала се завърнаха созополските гребци от завършилия Държавен индивидуален шампионат по академично гребане за 2012 година, който се проведе в Пловдив между 19 и 24 юни.

Гребен клуб „Созопол” участва със седем лодки и 11 състезатели и убедително завоюва златните отличия при изключително голямата конкуренция на тазгодишния шампионат.

При юноши до 14 годишна възраст на скиф участва Николай Георгиев и се класира на пета място в състезание с 18 лодки.Шампиони на двойка скиф станаха Росен Бобчев  и Димитър Кочев, които се оказаха най- бързи в гонката с участие на 19 лодки.Със златни медали се окичиха и Николай Георгиев,Деан Кюмурджиев, Димитър Кочев и росен Бобчев с рулеви Стоян Танчев на четворка скиф с рулеви, като оставиха далеч след себе си останалите участници в надпревара с още 14 лодки.

При юноши до 16 годишна възраст участваха четири лодки с шест състезатели от созополския клуб, като на  скиф Мирослав Иванов от първи отбор се красира на шесто място,  Димитър митов от втори отбор зае осмото място. Шампиони за 2012 година на двойка скиф станаха Константин Вълчев и Иван Дерменджиев.

Най- надежната лодко при юношите младша възраст четворка скиф  в състав Яни Иванов, Иван Пазвантов,Иван Дерменджиев и Константин Вълчев не успя да се класира за медал заради фатален малшанс. След старта созополските гребци повеждат гонката с корпус пред останалите отбори в продължени на 250 метра, когато едното гребло изкача от ръката на гребеца и отборът излиза от контрол. Въпреки сложната ситуация успяха да  догонят другите и се класирах на четвърто място при финал на 7 лодки.

От ръководството на клуба са изключително доволни от представянето на гребците, защото  въпреки голямата конкуренция, созополските състезатели успяха да затвърдят водещата позиция на гребния клуб в национален мащаб и да покажат отлична подготовка и издръжливост в индивидуалното класиране.